Essensey  L-tryptofan 90 kaps

Essensey L-tryptofan 90 kaps

Essensey Ostropest Plamisty 90 kaps

Essensey Ostropest Plamisty 90 kaps

Essensey Chrom 120 kaps

Essensey Chrom 120 kaps

Essensey L-tryptofan 90 kaps

40,00 zł

Suplement diety ESSENSEY L-Tryptofan zawiera aminokwas egzogenny l-tryptofan, który jest prekursorem melatoniny i serotoniny.

Dostępność: W magazynie
Tylko 10 szt.
SKU
5902114043100

Essensey Tryptofan - 90 kaps.
Suplement diety ESSENSEY L-Tryptofan zawiera aminokwas egzogenny l-tryptofan, który jest prekursorem melatoniny i serotoniny.

✔️ SUPLEMENT DIETY ZAWIERAJĄCY 1000 MG L-TRYPTOFAN W DZIENNEJ PORCJI

✔️ PREKURSOR MELATONINY I SEROTONINY - DZIĘKI ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI L-TRYPTOFANU MOŻLIWE JEST WYTWARZANIE W ORGANIZMIE MELATONINY I SEROTONINY. [1]

✔️ L-TRYPTOFAN TO AMINOKWAS, KTÓRY JEST NIEZBĘDNY DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA ORGANIZMU CZŁOWIEKA. JEST TO AMINOKWAS EGZOGENNY, CO OZNACZA, ŻE ORGANIZM CZŁOWIEKA NIE JEST W STANIE SAM WYTWORZYĆ TEGO SKŁADNIKA. NIEZBĘDNE JEST JEGO DOSTARCZENIE WRAZ Z DIETĄ LUB ODPOWIEDNIO DOBRANĄ SUPLEMENTACJĄ. [1]

✔️ IDEALNY DLA WEGETARIAN ZE WZGLĘDU NA UŻYTĄ KAPSUŁKĘ CELULOZOWĄ
Niezbędny aminokwas egzogenny
L-Tryptofan jest jednym z aminokwasów niezbędnych do życia człowieka. Nie jest bezpośrednio wytwarzany w naszym organizmie, dlatego musi zostać dostarczony wraz z codzienną dietą. Najbardziej bogatymi produktami żywieniowymi, które zawierają L-Tryptofan są produkty wysokobiałkowe (odzwierzęce oraz roślinne). Jeśli dieta nie pokrywa odpowiedniego zapotrzebowania na ten niezbędny aminokwas konieczna jest jego suplementacja. [3]

L-Tryptofan - prekursor serotoniny
Dzięki obecności w organizmie człowieka odpowiedniej ilości L-Tryptofanu możliwa jest synteza serotoniny. Jest to „hormon szczęścia”, który wpływa na: poprawę nastroju, sen, łaknienie oraz funkcje poznawcze. Dzięki serotoninie jesteśmy w stanie odczuwać przyjemność oraz euforię. [4]

L-Tryptofan prekursor melatoniny
Substratem do syntezy melatoniny jest tryptofan, egzogenny aminokwas aromatyczny. Jego przekształcenie w melatoninę odbywa się w 4-etapowej sekwencji reakcji, a jednym z produktów pośrednich jest serotonina. Melatonina uznawana jest za „hormon ciemności”, wpływa ona regulacyjnie rytmu dnia i nocy. [5]

Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 2 kaps.
L-tryptofan: 1000 mg
Składniki: L-tryptofan (78,1%), otoczka kapsułki (substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza), substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:
Przyjmować 2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej na 30-60 min. przed snem.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Muszyńska, B., Sułkowska-Ziaja, K., Hałaszczuk, P., Krężałek, R., & Łojewski, M. (2014). Analysis of indole derivatives in methanolic extracts from mycelium of Agaricus bisporus cultured in vitro on liquid Oddoux medium. Acta Universitatis Lodziensis, Folia Biologica et Oecologica, 10(1), 66-72.
Mlodecki, H., Lasota, W., & Wlodarczyk, Z. (1968). Zawartość tryptofanu w niektórych grzybach jadalnych. Roczniki Państwowego Zakładu Higieny, 19(4).
Stępień, A., Walecka-Kapica, E., Błońska, A., & Klupińska, G. (2014). Rola tryptofanu i serotoniny w patogenezie i leczeniu zespołu jelita nadwrażliwego. Folia Medica Lodziensia, 2(41), 139-154.
Markowicz-Narękiewicz, A. E. (2011). Związek między wydzielaniem neuroprzekaźników a powstawaniem chorób psychicznych–na szczegółowo omówionym przykładzie depresji. Neurokogniwistyka w patologii i zdrowiu, 55-59.
Skwarło-Sońta, K. (2014). Melatonina: hormon snu czy hormon ciemności?. Kosmos, 63(2), 223-231.